Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк Дезінформація, що Росія влучила по місцю дислокації «найманців» НАТО

Пропагандистське джерело поширює інформацію про те, що 15 жовтня 2024 року Росія завдала прицільного удару по нібито місцю дислокації «найманців» НАТО в Миколаєві.

Скриншот пропагандистського допису

Проте це ― неправда. Насправді внаслідок російського ракетного удару цього дня постраждали цивільні жителі, також було пошкоджено цивільні об’єкти. Про це повідомляють у проєкті VoxCheck.

15 жовтня російські війська обстріляли Миколаїв ракетами С-300. Унаслідок атаки пошкоджено цивільні об’єкти — приватні житлові будинки, інфраструктурний об’єкт, ресторанний комплекс та ін. Про це повідомили ДСНС та голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім. Через обстріли загинула жінка, 16 людей отримали поранення.

Пропагандистський допис містить фото пожежі, опубліковані ДСНС. Вони демонструють наслідки ракетного удару, однак жодне з них не є доказом влучання росіянами по місцю дислокації «натівських найманців». Загалом у публікації не наведено реальних аргументів і присутні типові фрази про так званих «найманців» у складі ЗСУ. Це повторюваний російський наратив, яким вона намагається дискредитувати Україну.  

Дезінформацію про нібито «натівських найманців» на місці влучання опублікував Дмитро Василець — проросійський блогер і пропагандист. У 2015 році його арештували за сприяння діяльності сепаратистському телеканалу «Новороссия ТВ», але звільнили у 2018 році. Блогер до повномасштабної війни переїхав до Росії, де продовжує пропагандистську діяльність проти України. На початку 2024 року СБУ повідомила Васильцю про підозру за публічні заклики до насильницької зміни влади чи повалення конституційного ладу. 

Зрештою, інше пропагандистське джерело повідомляє, що приліт було зафіксовано по складах ЗСУ. Тобто ця версія суперечить версії про приліт у місце дислокування «найманців». Відповідно, у такий спосіб росіяни прагнуть виправдати обстріл цивільних об’єктів, заявляючи, що там розміщуються військові, техніка чи склади з боєприпасами.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись