Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Manipulation Заступник генсека НАТО Мірчі Джоане заявив, що НАТО не зобов'язане допомагати Україні.

Таку тезу поширюють у російськомовному та грузинськомовному сегментах фейсбуку. Зокрема, допис із таким меседжем з'явився на сторінці «Global Politics». У дописі посилаються на слова заступника генсека НАТО Мірчі Джоане щодо України. Згідно з дописом, Джоане сказав в інтерв'ю "Європейській правді" 27 червня, що завдання НАТО не полягає в тому, щоб допомагати Україні, тому Альянс не зобов'язаний робити цього. Згідно з дописом, Джоане також спростував звинувачення Києва про недостатню допомогу, зазначивши, що Альянс робить усе можливе, щоб запобігти війні з Росією. Однак це — маніпуляція.

Як пишуть фактчекери із Myth Detector, інформація, яку поширює Global Politics, є частково неправдивою. Насправді Мірча Джоане дійсно заявив, що пріоритетом Альянсу є уникнення ескалації з Росією, додавши, що різні форми допомоги Україні залишаються обов’язком НАТО і що цей процес триватиме. Коментуючи критику українського керівництва, Джоане сказав, що на їхньому місці, ймовірно, вчинив би так само. Детальніше.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join