Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake В одному із своїх вечірніх звернень Володимир Зеленський нібито запропонував «зробити» Україну новим штатом США замість Техасу

Прокремлівські медіа пишуть, нібито Зеленський запевнив, що готовий «зробити» Україну новим штатом США замість Техасу. У публікаціях посилаються на українські медіа, підкріплюючи повідомлення відповідним скриншотом. Це — брехня. 

Фахівці проєкту VoxCheck дослідили цей вкид і визначили, що скриншот новини з українського медіа скомпілювали. Точніше, заголовок матеріалу з «Вечірнє звернення Зеленського: про що важливе сказав президент» змінили на «Вечірнє звернення Зеленського: Україна готова увійти до складу США замість Техасу». Хоча такого матеріалу не існує, напротивагу від першого — його опублікував журналіст Максим Журавель на сайті ТСН. Дата публікації та фото збігаються з тими, що на пропагандистському скриншоті. 

Найбільш імовірно, що саме цю публікацію пропагандисти використали задля поширення дезінформації.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join