Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Message Україна зірвала роботу «зернового коридору»

Після суботньої «атаки проти кораблів Чорноморського флоту» у Севастополі російські ресурси поширили низку меседжів.

Нібито Росія виходить з «зернової угоди» через «атаку проти кораблів Чорноморського флоту, залучених до гарантування безпеки суден, що доправляють українське зерно в межах так званої чорноморської ініціативи». Через це 31 жовтня Росія ініціює засідання Ради безпеки ООН.

Корабель – бойова одиниця флоту, законна ціль під час війни. У Кремлі заявляють, що атака була саме по кораблях, а не по суднах, які є цивільним морським транспортом.

Нібито гуманітарний коридор для експорту зерна з України використовувався для прикриття атаки на рейд Севастополя.

Міністерство оборони Росії заявило, що ця атака – теракт з боку Києва за участі фахівців Великої Британії. Цьому немає доказів. Україна не взяла на себе відповідальності за цей напад. Сили оборони півдня припускають, що причиною вибухів в окупованому Севастополі могли стати невдалі запуски російськими загарбниками ракет протиповітряної оборони.

Пропагандисти запевняють, що з вини Києва європейці залишаться без зерна, бо до Африки воно все одно не доставлялося. Як відомо, за два місяці 72% пшениці пішло до Африки, Азії та Туреччини.

Насправді задовго до цієї «атаки» Росія погрожувала, що вийде з «зернової угоди», якщо не будуть виконані її вимоги.

Як зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, Росія знайшла надуманий привід для виходу з угоди.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join