Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Україна може здійснити провокації з біологічною зброєю «під чужим прапором»

Пропагандистські ресурси поширюють інформацію про те, що нібито Служба безпеки України та Національна поліція України «під чужим прапором» можуть вдатися до провокацій, повʼязаних із біологічною зброєю. Начальник військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Росії Ігор Кирилов заявив, що згідно зі сценарієм спочатку в Миколаївській області зафіксують появу випадків інфекційного захворювання на вірус грипу птиці, а потім звинуватять у цьому Росію. Це — фейк. 

Кейс задокументували фактчекери з Центру протидії дезінформації. Вони зʼясували, що інформація про провокації не має жодного стосунку до реальності, тобто фейкова. Крім того, за останні 20 років ні українська сторона, ні ВООЗ не повідомляли про випадки зараження людей пташиним грипом в Україні. 

Цей випадок дезінформації націлений переважно на звичайних громадян Росії та підживлює російський наратив про біологічну зброю в Україні. Раніше ми спростовували інформацію, що в Одесі влада знищує сліди військово-біологічних лабораторій США. 

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join