Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake У Київській області директор кладовища відмовився надати місце для поховання українського військового

Російські ЗМІ та анонімні телеграм-канали, що транслюють прокремлівську риторику, поширюють інформацію про те, що в смт Пісківка Бучанського району Київської області директор кладовища нібито відмовився надати місце для поховання українського військового, через що похоронну процесію не пустили на цвинтар. Також вони додають відео. Це — фейк.

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту Myth Detector. На відео жінка обурена тим, що процесію не пропустили пройти через головну алею кладовища, через що вона поїхала польовою дорогою. Фактчекери звернулися до Пісківської громади, де повністю спростували цю інформацію. Ба більше, це кладовище з відео розміщене не в смт Пісківка.

Ймовірно, процесію не пустили через головний вхід, адже там велися ремонтні роботи, тому довелося їхати в об’їзд. Також фактчекери підтвердили, що це кладовище розміщене у Святовасилівській громаді Дніпропетровської області.

У такий спосіб російський агітпроп намагається показати, що в Україні зневажливо ставляться до оборонців, та розколоти суспільство. Раніше ми спростовували фейк про те, що українські військові обстріляли аміакопровід Тольятті—Одеса.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join