Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Manipulation Росія запропонувала Україні «негайно розпочати переговори»

Російські та українські ЗМІ поширили новину про те, що голова Ради Федерації Валентина Матвієнко «закликала українську делегацію до негайних переговорів». Вона зробила цю заяву на саміті глав Парламентів G20 в Індонезії. Українські ЗМІ дали новину про заяву Матвієнко із посиланням на коротке повідомлення російського «Інтерфаксу».

Але  в телеграм-каналі Ради Федерації  пресслужба поширила розлогі цитати з виступу Матвієнко під час засідання та спілкування з журналістами після нього.  З цих повідомлень очевидно, що жодних переговорів Матвієнко не пропонувала. По-перше, вона закликає до «урегулювання внутрішньоукраїнської кризи» - хоча ніякої української кризи не існує, замість неї є війна Росії проти України. По-друге, вважає, що «не може обговорюватися статус  нових чотирьох суб’єктів Росії», тобто  окупованих частин Запорізької, Донецької, Луганської та Херсонської областей. І, нарешті, вона заявляє, що Росія «готова зупинити подальші воєнні дії, але на тих умовах, що запропонує Росія».  За таких умов це не переговори - це ультиматум. А всі ці заяви  потрібні лише для того, аби розповідати в новинах «Першого каналу», що «куратори Заходу не дають українським парламентаріям досягнути миру», забороняючи їм перемовини.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join