Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Росіяни запустили фейк: Франція через допомогу Україні втратила більше, ніж М’янма і Таїланд від землетрусів

У соціальних мережах активно поширюють нібито скриншот статті від 31 березня, опублікованої в The Wall Street Journal. У ній стверджується, що підтримка України коштувала Франції вдвічі більше, ніж землетруси завдали шкоди бюджетам М’янми і Таїланду. На це звернули увагу розвінчувачі брехні StopFake

«За один тиждень Франція, надаючи допомогу Україні, втратила вдвічі більше, ніж М’янма і Таїланд після землетрусів», — нібито зазначено в матеріалі.

Скриншот – facebook.com 

Насправді це підробка, яка маніпулятивно використовує репутацію відомого видання.

По-перше, The Wall Street Journal не публікувала жодної статті з таким заголовком чи змістом, що підтверджується перевіркою архівів Wayback Machine.

За даними проєкту Osavul, фейковий скриншот уперше з’явився 1 квітня в телеграм-каналі «Медведь», який відомий як пропагандистський ресурс.

У фальшивці вказано, що автором є Джеймс Глінн — реальний журналіст WSJ. Проте він спеціалізується на темі енергетичних ринків Австралії і не пише про Францію, Україну чи міжнародну допомогу. Його справжні статті доступні на офіційному сайті видання.

Фейки, які перебільшують втрати Франції чи інших країн, можуть викликати внутрішні дебати в цих суспільствах, підживлюючи скептицизм щодо доцільності допомоги Україні. Представляючи допомогу Україні як економічно невигідну чи навіть катастрофічну для країн-партнерів, Росія намагається зменшити їхню готовність надавати фінансову чи військову підтримку.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись