Фейк, що 68% поляків вважать Путіна найкращеи президентом для Польщі
Перед першим туром президентських виборів у Польщі пропагандистські Telegram-канали, які систематично публікують російську пропаганду, поширили відео з логотипом польського міжнародного новинного медіа «TVP WORLD», в якому йдеться про соціальне опитування, проведене напередодні виборів президенрта держави. Як стверджується у титрах до відео, результати опитування нібито показали, що 68% поляків вважають Путіна найкращим президентом для їхньої країни. Дезінформаційне повідомлення спростували Ґвара Медіа.

Журналісти встановили, що «TVP WORLD» ніде на своїх ресурсах не публікували такого відео. Опубліковані на офіційних сторінках «TVP WORLD», зокрема у соцмережі Instagram, свідчить про підробку публікації. На це вказують такі ознаки, як розбіжності в розташуванні логотипу медіа, схожий шрифт, проте з використанням інших ефектів для створення тіні до літер тощо. Також поширене відео не відповідає змістовному наповненню оригінальних відеосюжетів медіакомпанії, які супроводжується прямими включеннями репортерів або живим звуком з місць подій.
Для створення фейкового відео пропагандисти використали ілюстраційні кадри, а також загальнодоступні фото- та відеоматеріали. До цього відеоряду були додані титри з неправдивою інформацією та фонова мелодія.
Насправді, згідно з останніми актуальними даними, зокрема опитуванням IBRiS для «Polskie Radio 24» та соцопитуванням від Центру дослідження громадської думки CBOS, найбільшу підтримку серед виборців мають два кандидата на посаду президента — мер Варшави Рафал Тшасковський та історик Кароль Навроцький. Ба більше, згідно з соцопитуваннями громадян Польщі, рекордна більшість поляків ставиться негативно до росіян та вважає Росію загрозою для країн НАТО.
У Польщі 18 травня пройшов перший тур виборів президента. Після 22:00 були оголошені перші результати екзитполу. Згідно з попередніми даними екзитполу Ipsos, Рафал Тшасковський набирає 30,8%, Кароль Навроцький — 29,1%, а Славомір Менцен — 15,4%.
Як російська дезінформація намагалась впливати на волевиявлення поляків читайте за посиланням.