Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Подкаст «Русскій фейк, іді на***!» — розвінчуємо російську дезінформацію за 6 квітня

Впродовж багатьох років Росія плекала образи жертв, що нібито страждали від злочинів української влади. Напевно найвідомішим фейком була історія про «розіп’ятого хлопчика в трусиках». Проте з початком великої війни ситуація змінилася: складно утримувати бойовий дух росіян, якщо він ґрунтується лише на співчутті чи жалю. Тож російський агітпроп вдався до іншої тактики — героїзації. Тобто ідеалізації чиєїсь поведінки, рис та досягнень. Наприклад, Росія героїзує хлопчика Фьодора, який начебто «рятував людей від поганих українців» та бабусю з червоним прапором, яка «чекала на денацифікацію». Детально розповідаємо, як працює ця тактика й чого за її допомогою прагне досягти Росія. Більше у матеріалі ДМ.

Щоденний подкаст Вадима Міського виходить із перших днів великої війни. У ньому ми не лише розбираємо на атоми ворожі фейки, а й розповідаємо про те, як навчитися самостійно розрізняти маніпулювання, шахрайство та дезінформацію. Також спілкуємося з експертами різних галузей. Слухайте нас щобудня в ефірі «Українського радіо» о 07:50 та 19:50, а також у будь-який час на подкастингових платформах.

Із перших днів повномасштабного вторгнення експерти «Детектора медіа» щодня протистоять російській дезінформації. Ми спростовуємо фейкові новини, деконструюємо російські наративи та меседжі. І гартуємо медіаграмотність читачів.

Наша команда закликає долучитися до Спільноти «Детектора медіа», щоб разом боротися з російською пропагандою.

Долучитись