Disclosure Які вигідні для Росії повідомлення просувають у медіа Глобального Півдня
Центр протидії дезінформації (ЦПД) під час чергового моніторингу інфополя країн Глобального Півдня виявив низку вигідних для Росії наративів, зокрема:
- українські «мирні плани» й «плани перемоги» зводяться до втягування західних країн у «конфлікт»;
- військові НАТО беруть участь у війні на стороні України;
- військова допомога США лише затягує війну в Україні та унеможливлює її дипломатичне врегулювання.
Серед іншого, новини про участь північнокорейських військових у російсько-українській війні висвітлювалися практично у всіх країнах регіону. Ситуація викликала певне занепокоєння ― медіа поширювали заяви світових лідерів про загрозу для глобальної безпеки від альянсу Росії та КНДР. Водночас у Китаї цю тему продовжують майже повністю ігнорувати.
Також увага журналістів Глобального Півдня, як і всього світу, була прикута до президентських виборів у США. З’явилося багато авторських публікацій про те, як результати виборів у США можуть вплинути на перебіг війни в Україні. У Латинській Америці писали про дипломатичне врегулювання війни.
У медіа Китаю залишається актуальною тема перспектив БРІКС. Ішлося, що БРІКС може стати «потужною платформою для капітального ремонту» нинішньої системи міжнародного порядку, яку низка впливових держав Глобального Півдня вважають несправедливою.
Своєю чергою, на Близькому Сході в медіа обговорювали «подвійні стандарти» Заходу щодо війн в Україні та Газі й вимагали більшої уваги світової громадськості до жертв серед цивільного населення внаслідок бомбардувань Гази.
Читайте минулі моніторинги інфопростору країн Глобального Півдня від ЦПД:
- Які вигідні для Росії наративи присутні в інфопросторі Китаю (1 листопада 2024 року)
- Що пишуть медіа Глобального Півдня про Україну (14 жовтня 2024 року)
- Як проросійські наративи поширюють у медіапросторі країн Глобального Півдня: Китай та Індія (18 липня 2024 року)