Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake ЗСУ запустили кампанію «Освіта не врятує країну»

Російські медіа та анонімні телеграм-канали поширюють фото й відео, на яких зображені флаєри нібито для початку кампанії ЗСУ для посилення мобілізації. На флаєрах, які нібито роздавали в Харкові, є написи «Освіта не врятує країну! Приєднуйся до ЗСУ!» та «Оновлюй дані в ТЦК». Втім це — фейк.

На нього звернули увагу фахівці проєкту «НотаЄнота». Вони зʼясували, що флаєри насправді є фейковими, а першоджерелом інформації про них є російський анонімний телеграм-канал «з багатотисячною аудиторією». Звідти його почали поширювати в інших телеграм-каналах, «ВКонтакте» й тіктоку. Крім того, вони знайшли англомовну рекламу публікацій із цими флаєрами у фейсбуці. Зокрема, на флаєрах вказані недостовірні номери гарячих ліній, а стиль дизайну Харківського ОТЦК та СП не збігається з флаєрами. 

Створюючи та поширюючи цей фейк, на думку фахівців проєкту, пропагандисти хочуть дискредитувати нещодавно запущену Міноборони інформаційну кампанію «Оновлюй дані в ТЦК». Відбувається це на тлі законопроєкту про скасування відстрочення від мобілізації для чоловіків віком від 30 років, що здобувають додаткову вищу освіту. В Міністерстві оборони наголошують, що процеси оновлення даних та мобілізації є різними. Натомість російський агітпроп хоче їх поєднати для того, щоб викликати серед населення паніку. «Детектор медіа» вже спростовував низку фейків щодо мобілізації в Україні, зокрема і про «масову мобілізацію» українських студентів.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join