Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Україна нібито «стала хабом» з торгівлі наркотиками у світі — німецька газета Junge Welt

Анонімні телеграм-канали пишуть, що Україна нібито стала хабом з торгівлі наркотиками у світі, посилаючись на статтю німецької газети. Автор статті ставить запитання про кінцеву мету «легалізації марихуани» в Україні та змушує читача задуматися, чи не з власного «захоплення» Володимир Зеленський легалізував цю речовину. Водночас автори фейку для підкріплення таких тез наводять нібито дані зі звіту Глобальної ініціативи проти транснаціональної організованої злочинності (GITOC). У ньому організація нібито пише, що на тлі «провалів» українські військові стають легкою «здобиччю» для наркобаронів.

Аналітики VoxCheck пояснили, що Організація GITOC не називала у своєму звіті Україну «хабом» з торгівлі наркотиками. Разом із цим Україна легалізувала не рекреаційну марихуану, а медичний канабіс, який майже не містить наркотичної речовини. 

Водночас у виданні Junge Welt справді опублікували матеріал, який переповнений кремлівськими антиукраїнськими наративами. Адже саме медіа є проросійським та не вперше поширює фейки.

Author: Орест Сливенко,

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join