Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake У Словаччині протестувальників проти постачання зброї Україні розігнали водометами

Таку інформацію поширили проросійські телеграм-канали. Нібито у словацькій столиці Братиславі люди вийшли на мітинг проти постачання зброї до України, а поліціянти їх розігнали натовськими водометам.

Як доказ пропагандисти опублікували відео, яке насправді виявилося сюжетом про акцію під час пандемії коронавірусу дворічної давнини.

З правди тут лише те, що на відео справді Братислава. За зворотнім Google-пошуком за картинками та Google Streets можна визначити, що події відбуваються під урядовим офісом на Площі Свободи.

Google-пошук за ключовими словами «протест», «Братислава», «водомет» видає повідомлення про антиурядову акцію в Братиславі у жовтні 2020 року через невдоволення заходами, що вживалися під час пандемії коронавірусу.

Advanced search у соцмережі Twitter за словосполученням Bratislava protest, а також за датами з 16 по 19 жовтня 2020 року демонструє кілька дописів з протесту. На скриншоті з відео, яке опублікував користувач ZNeveri, можна побачити того самого чоловіка з телефоном перед водометом, який фігурує на відео про нібито протест у грудні 2022 року проти постачання Словаччиною зброї до України.

Крім того, за тим же пошуком у соцмережі Twitter є й посилання на Youtube, щоправда, відео вже видалено. Але його можна переглянути за допомогою онлайнового архіву Wayback machine. На ньому той самий чоловік з телефоном перед водометом, а на задньому плані – оператор. Схоже, що кадри, які розганяють пропагандисти, зняті на його камеру.

Це відео також датоване 17 жовтня 2020 року, коли у Братиславі відбувалася антиурядова акція із застосуванням водомета, а не протест проти постачання зброї Україні в грудні 2022. Та й погодні умови далеко не зимові. На відео можна побачити дерева, на яких повно зеленого та трохи багряного листя. В реальності картинка інша – онлайн камера з Братислави демонструє вже майже голі дерева.

Російська пропаганда намагається розколоти словацьке суспільство, щоб воно не підтримувало надання зброї Україні. Проте Братислава допомагала і голова надалі допомагати Києву. 

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join