Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake У Нью-Йорку показали білборд телемережі CNN про те, що Київ нібито здався

Пропагандисти поширюють у соцмережах відео, на якому нібито зображено масштабний банер телевізійної мережі CNN на Таймс-сквер у Нью-Йорку із написом «Київ упав. Зупиняться росіяни чи підуть далі? Дізнайтеся більше у програмі Political Briefing». Однак це — фейк.

На нього звернули увагу фактчекери Reuters. Вони зʼясували, що такого банера ніколи не було, а Silvercast, компанія, яка розміщує рекламу на білбордах, підтвердила, що це зображення є «фейком». Відео було змінено так, щоб створити враження, ніби це реклама Political Briefing — щотижневого подкасту, ведучим якого є політичний директор CNN Девід Чаліан. «Це сфабриковане відео і не є рекламою від CNN», — повідомила Reuters Емілі Кун, віце-президентка зв'язків з громадськістю CNN. Гарі Гросман, представник Silvercast у Нью-Йорку, заявив в листі Reuters, що реклама є «фейком» і ніколи не транслювалася на білборді компанії, показаному на відео. 

Пропагандисти створюють подібні фейки, щоб дискредитувати популярні медіа. Крім того, вони створюють хибне враження, що насправді ці медіа підтримують російську версію бачення подій. 

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join