Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Син Сирського нібито привітав Росію зі взяттям Авдіївки

Російські пропагандисти поширюють інформацію, буцімто син Головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського підтримує Росію. Так званий «отаман козачого товариства Австралії» Семен Бойков записав відеоролик із генконсульства Росії в Сіднеї, на якому Іван Сирський, нібито син Головнокомандувача ЗСУ, «привітав армію Росії із розгромом українських військових в Авдіївці».

У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки проаналізували цю інформацію. Насправді Іван Сирський, який став «героєм» відео, не є сином Головнокомандувача ЗСУ. Він син колишньої дружини Олександра Сирського від її іншого шлюбу. Івана головком не всиновлював, а з його матір'ю розлучився ще у 2009 році.

Колишня дружина Олександра Сирського 14 років тому виїхала разом з дітьми та новим чоловіком до Австралії. З її родиною генерал-полковник Сирський не підтримує жодних стосунків. Про це вже пишуть у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

У цьому випадку пропагандисти прагнуть дискредитувати Олександра Сирського. Крім того, мета таких вкидів — демотивувати українців, змусити їх зневіритися в ЗСУ. Раніше в рубриці «Новомова» ми писали про те, як і чому в Росії знову згадали про слово «вирусь» після призначення Олександра Сирського на посаду Головкома ЗСУ.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join