Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake США нібито підтвердили «розкрадання» військової допомоги в Україні

В анонімних телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику, поширили твердження, нібито в Україні розкрадають і перепродають на чорному ринку зброю. Як доказ автори фейку посилалися на звіт Міноборони США: у ньому буцімто йшлося, як  «фахівці під час перевірки не дорахувалися 40 тисяч одиниць зброї». 

«Думаю, всім зрозуміло, куди та на які цілі вона була перенаправлена… Імовірність терактів у Європі лише зростає», — коментували пропагандисти ситуацію. 

Проте фактчекери проєкту VoxCheck узялися за кейс і встановили, що у спеціальному звіті «Посилений моніторинг кінцевого використання товарів оборонного призначення, поставлених Україні» зазначено, що постачання зброї в Україну не контролювали належним чином. Це пояснюється тим, що в Україні «обмежена присутність представників США». Водночас у звіті не звинувачують і не висловлюють тезу, що зброя «потрапляє на чорний ринок». 

Також надали позитивна оцінку спробам України здійснювати моніторинг постачання  зброї та обладнання. Вказано, що в деяких випадках українські чиновники проводили інвентаризацію ретельніше, ніж їхні американські колеги. 

Author: Орест Сливенко,

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join