Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Manipulation Штучний інтелект нібито бачить Україну суто проблемною країною

Нещодавно в соціальних мережах стали активно розміщувати згенеровані штучним інтелектом ілюстрації, які, на думку декого, позначаються на репутації України. У підписах до таких зображень намагаються запевнити, що саме так штучний інтелект (ШІ) сприймає реальність в Україні. Проте це — маніпуляція. 

На неї звернули увагу фахівці проєкту «По той бік новин». Вони роз’яснили, що штучний інтелект генерує зображення на основі отриманої інформації, якої його навчили, введених запитів користувачів та наданих інструкцій. Наприклад, за запитом «Білі ведмеді рахують гроші в Арктиці» ШІ без проблем створить зображення з відповідними цим словам елементами. Розуміння цього процесу має переконати людей у важливості перевірки матеріалів перед їх поширенням, особливо якщо вони супроводжуються емоційними заголовками та створеними за допомогою ШІ картинками. 

На жаль, не завжди легко встановити автора згенерованих картинок, які подають Україну в негативному світлі. На думку фахівців проєкту, є ймовірність, що це може бути ініціативою російських користувачів. Власники українських груп соціальних мереж, які публікують подібний контент, можуть навіть ненавмисно допомагати противнику. Вони роблять це з метою отримання охоплення, лайків та репостів, оскільки саме емоційний контент найлегше привертає увагу людей у складний період. 

Пропагандисти створюють подібні інформаційні кампанії, щоб тестувати реакцію українців і створювати негативне враження про Україну. Мовляв, навіть ШІ, яким керують на Заході, розуміє, які проблеми має Україна.  

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join