Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Працівники ТЦК нібито вступили в бійку з підлітком

Проросійські телеграм-канали поширюють відео, на якому нібито співробітники ТЦК бʼються з підлітком на вулиці. Пропагандисти підписують це відео як «невдала насильницька мобілізація», оскільки за хлопця заступився перехожий. 

Насправді це відео не має жодного стосунку до мобілізаційного процесу в Україні, повідомляють у проєкті StopFake. На ньому двоє чоловіків у куртках оливкового кольору наступають на підлітка, після чого ще один чоловік, одягнений у білу толстовку, нападає на них ззаду. Однак жодна людина на цьому відео не була одягнена у військову форму й не мала хоч якихось розпізнавальних знаків чи інших елементів, які вказували б, що це ― військовослужбовці, до того ж українці.

Завдяки функції зворотного пошуку в Google журналістам StopFake вдалося встановити, що цей відеоролик поширюють в мережі принаймні з травня 2020 року. І його було знято зовсім не в Україні, а в Мінську, столиці Білорусі. Тоді білоруські сайти, які опублікували його, писали, що інцидент, знятий на відео, стався в Мінську в мікрорайоні Малинівка, де двоє п’яних чоловіків вступили в конфлікт із 15-річним підлітком. 

Скриншот StopFake

Цим фейком пропагандисти ставлять собі за мету в черговий раз дискредитувати мобілізаційний процес в Україні та ствердити, мовляв, на фронті все настільки погано, що вже починають мобілізовувати навіть неповнолітніх. 

Раніше ми спростовували інформацію, що працівники ТЦК побили етнічного угорця на заході України.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join