Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Польські сайти під час бронювання готелів пропонують опцію «без українців»

Таку інформацію поширили у соціальних мережах, зокрема у телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що польскі сайти для бронювання готелів пропонують опцію «без українців». Автори допису зазначають, мовляв, українці набридли навіть своїм сусідам. До публікації також додають скриншот із польського сайту, де буцімто можна побачити таку «опцію». Це — фейк.

На кейс звернули увагу фактчекери проєкту VoxCheck, які встановили, що фото несправжнє, адже його відредагували за допомогою спеціального редактора. Фактчекери дослідили фейковий скриншот, на якому видно кілька готелів, біля кожного закладу є короткий опис. Відповідно за коротенькими описами фахівці знайшли першоджерело сайту. Як пояснили фахівці, на сайті немає такої «опції», як у фейковому скриншоті. Серед опцій на вибір можна побачити, наприклад, «паркінг» та «ігровий майданчик для дітей». Замість «без українців» на сайті позначено інший пункт для вибору — «пісочниця».

Поширюючи такий фейк, пропагандисти хочуть деморалізувати українців, адже нібито їх зневажають у світі та навіть найвідданіші побратими воліють відпочити «без українців». У такий спосіб автори використовують тактику висміювання задля дискредитації українців.  

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join