Fake На Тисі нібито створили стихійний меморіал чоловікам, які загинули при спробі перетину кордону
Російські пропагандисти поширюють зображення, які нібито було зроблено на березі річки Тиса. Мовляв, на них показано стихійний меморіал, який призначений для вшанування пам'яті чоловіків, "розстріляних прикордонниками" під час нелегального перетину кордону України. У воді можна побачити квіти, паперові кораблики, а також написи "Тиса – Стікс" та "Пробачте нас за все". Пропагандисти також стверджують, що ці знимки були опубліковані новинним агентством Reuters. Втім це - неправда.
На кейс звернули увагу фахівці проєкту StopFake. Вони з'ясували, що попри те, що на зображеннях присутні водяні знаки Reuters, їх не знайдено на вебсайті агентства. Пошук за ім'ям фотографа, яке вказано у дописах із зображеннями, належать ці знімки — Horatiu Negrescu — не дав жодних результатів. Крім того, немає жодних джерел, які підтверджують існування такого "меморіалу". На скриншоті, який поширюють пропагандисти, зазначено, що зображення з річки Тиса були опубліковані на сайті Reuters 26 травня і були включені до рубрики "Фотографії дня". Однак ця рубрика з'являється на сайті лише в будні, а 26 травня було неділею, отже, зображення за цей день не було опубліковано. У понеділок, 27 травня, в рубрику потрапили три знімки з України, які показують наслідки обстрілу Харківщини та дії українських військових. Таким чином, немає достовірних доказів того, що ці фотографії були зроблені біля річки Тиса — ймовірно, зловмисники створили знімки в будь-якому місці та додали логотип агентства Reuters у фотошопі.
Пропагандисти поширюють подібні фейки, щоб дискредитувати процес мобілізації в Україні та викликати паніку серед місцевого населення. "Детектор медіа" спростовував й інші фейки на цю тему.