Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Гумористичний журнал LeMan зобразив на обкладинці Зеленського, який прив'язаний до стовпа з палаючою військовою технікою

Таку інформацію поширили в соціальних мережах, зокрема в телеграм-каналах, які транслюють прокремлівську риторику. У повідомленнях ідеться, що нещодавно турецький гумористичний журнал опублікував обкладинку із зображенням Володимира Зеленського, який прив'язаний до стовпа з палаючою військовою технікою. Також на обкладинці є напис, нібито Зеленський вигукує: «Як чудово, що ми скоро будемо в НАТО!» Це — неправда. 

Фактчекери Центру протидії дезінформації дослідили цей кейс і встановили, що такої обкладинки не існує. На фейковій обкладинці вказано, що це 26-ий випуск 2023 року (2023\26). Хоча насправді випуск з таким номером, що вийшов друком 12 липня, має зовсім іншу обкладинку. 

У такий спосіб пропагандисти прагнуть показати, що їхню риторику також повторюють на Заході. Так у читачів може скластися враження, що весь світ налаштований проти України.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join