Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк: в США нібито значно зросла кількість кримінальних справ проти українських біженців за псування Tesla

Пропагандистські російські медіа на ТОТ і проросійські телеграм-канали поширили відеофейк, нібито «в США порушили понад 12 тисяч кримінальних справ проти українських біженців за псування автомобілів Tesla», з посиланням на міжнародне агентство новин Reuters. Про це повідомляють фахівці проєкту StopFake

Скриншот пропагандистського російського медіа на ТОТ, яке поширило підробне відео

Пропагандисти використали фірмовий стиль Reuters, від імені якого нібито й поширюється відео з такою інформацією, для створення чергового фейку, який дискредитує українців за кордоном.

У фейковому відео логотип Reuters використано у правому верхньому куті відеоролика, натомість у справжніх відео замість нього у спливній комірці зазвичай розміщено інформацію про місце або дату події. Перевірка фактчекерами показала, що ні на офіційному сайті, ні в соціальних мережах Reuters такого відео також немає. Фахівці StopFake також не знайшли коментарів американського адвоката Клея Дженкінса (Clay Jenkins) на сайті Reuters, від імені якого у відео описується ситуація з нібито масовим порушенням кримінальних справ проти українських біженців. 

Скриншот відео з офіційного сайту Reuters, на якому показано приклад розміщення інформації про місце події, замість логотипу агентства

Видання Newsweek зібрало офіційні заяви американських силових структур щодо пошкодження майна компанії Tesla у США. Перелічуючи десятки таких випадків, але аж ніяк не десятки тисяч, журналісти видання не пишуть про конкретну кількість порушених кримінальних справ. З посиланням на Федеральне бюро розслідувань (FBI), яке розслідує атаки на об’єкти та автомобілі Tesla, йдеться лише про кількох підозрюваних без згадки про те, чи це були українські біженці.

Активне поширення таких відеофейків через різні платформи свідчить про прагнення російського агітпропу вплинути на сприйняття українців за кордоном, зобразивши їх як небезпечний чи кримінальний елемент. Раніше ми вже писали про фейк щодо «депортації українських біженців із США»

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join