Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Фейк про вихід Туреччини з НАТО не підтвердився

У болгарських соцмережах поширюють неправдиву інформацію про те, що нібито Туреччина підписала таємну угоду з Росією і готується вийти з НАТО. У дописах стверджується, що президенти Реджеп Тайїп Ердоган і Володимир Путін досягли домовленості, яка може призвести до «історичного розриву» в Альянсі. Також публікують згенеровану штучним інтелектом фейкову фотографію лідерів. Фейк розвінчали фактчекери з проєкту Factcheck.bg.

Приклад фейкового повідомлення. Джерело: Factcheck.bg

Офіційних заяв про вихід Туреччини з НАТО не було. Більше того, країна продовжує активно брати участь у навчаннях, операціях та ухваленні рішень усередині Альянсу. Наступний саміт НАТО, як уже оголосили, пройде саме в столиці Туреччини — Анкарі.

Поширення фейку посилюється вигаданими джерелами: зокрема, згадуються нібито «грецький розслідувальний портал Katapodis News» і так званий «польський військовий аналітик М. Казмерчик», однак у відкритих джерелах немає підтверджень існування ні сайту, ні експерта.

Фактчекери з’ясували, що остання відома зустріч Ердогана з Путіним відбулася в Сочі ще 4 вересня 2023 року. Під час неї йшлося про ситуацію в Україні та експорт зерна. Відтоді нових переговорів не було, а меморандумів між Анкарою та Москвою у сфері безпеки — тим більше.

Натомість 24 червня 2025 року військовий представник Туреччини в НАТО, генерал-лейтенант Кемаль Туран, заявив: «Туреччина завжди ставила НАТО в центр своєї політики оборони і безпеки. Ми будемо й надалі виконувати всі свої зобов’язання як союзник, як робили це протягом останніх 73 років».

Сьогодні Туреччина є однією з країн, що робить найбільший внесок у місії НАТО. Вона забезпечує присутність командувань Альянсу на своїй території, розміщує військові об’єкти (зокрема в Інджирліку, Коньї та Кюреджику), а також виконує роль посередника у війні Росії проти України. Хоча Анкара не вводила санкцій проти Кремля, вона не визнає незаконної окупації українських територій.

Соціологічні дослідження також свідчать: більшість турецьких громадян підтримує членство своєї країни в НАТО — таких 65%, проти лише 20%, які виступають за вихід.

Отже, твердження про нібито вихід Туреччини з НАТО — вигадка без жодного підтвердження. Як пишуть болгарські фактчекери, воно є частиною ширшої кампанії з дезінформації, яка намагається послабити довіру до євроатлантичної єдності.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join