Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Фейк про те, що солдати «Азову» використали у відео кадри бою з відеогри

Російські джерела поширюють новинний випуск німецького телеканалу Welt, де показали відео штурму російських бойових позицій солдатами 12-ї бригади «Азов». У фейкових дописах стверджують, що «Азов» використав кадри з відеогри «Call of Duty», а відео начебто з Покровського напрямку. Також звинуватили й німецькі медіа в недотриманні журналістських стандартів. 

Але інформація про використання кадрів з відеогри — неправдива. VoxCheck повідомляє, що на відео немає жодної комп’ютерної графіки, бойові дії — реальні. На офіційному ютуб-каналі підрозділу 15 липня 2024 року опублікували відео від першої особи, яке складалось із трьох частин: просування позиціями, зачистка та закріплення після штурму. До того ж штурмові дії відбувалися в Серебрянському лісництві Луганської області, а не на Покровському напрямку. 

Російські пропагандисти нав’язують думку, мовляв, «азовці» підтримують ідеї, які сучасний світ різко відкидає: антисемітизм, нацизм або інші види ксенофобії. «Азовців» показують тими, хто знецінює людей за їхнім походженням. У баченні Москви «Азов» готовий вбити за «українcьку кров». Кремль не вперше саме так представляє українців — як агресивних, ультранаціоналістичних і таких, що цінують лише «українську кров». Наприклад, російська пропаганда вже поширювала фейки про те, що жінки українських бійців бідкаються, що їхнім чоловікам переливають «москальську кров»; або що українці буцімто забороняють іноземним громадянам ставати донорами крові.

Попри те, що в Україні існує (як і в будь-якій іншій країні) частка людей, які є прихильниками  ультраправих ідей, саме Кремль навмисне перебільшує їхню вагу в українському суспільстві. До того ж приписує їм спільну ідеологію з нацистською Німеччиною та ставлення до симпатиків Росії як до нижчої касти. При цьому на останніх парламентських виборах 2019 року, наприклад, націоналісти не ввійшли до Верховної Ради, не кажучи вже про ультраправі рухи.

Author: Мар'яна Пенська,

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join