Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Дмитро Ярош нібито закликає повстати проти влади Зеленського

В українському сегменті соцмереж поширюють інформацію, нібито колишній лідер та засновник організації «Правий сектор» Дмитро Ярош в інтерв’ю виданню «Еспресо» закликав повстати проти влади Зеленського та його команди. Але це — неправда.

Аналітики VoxCheck узялися за цей кейс і з’ясували: відео, на яке посилаються пропагандисти, опублікували ще у 2020 році. У ньому жодних закликів «повалити» владу не було. 

Пропагандисти вирізали уривок з великого інтерв’ю, де Ярош наголосив, що опозиція має в законний спосіб прийти до влади та «навести порядок у державі». «Але для того треба державницьким силам взяти владу і навести порядок в державі. Взяти владу — маю на увазі в законний спосіб, безумовно, шляхом демократичних виборів», — заявив він. Тобто Ярош не закликав до державного перевороту. 

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join