Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake США нібито дозволили Україні «бити» HIMARS по території Росії

Проросійські ресурси поширюють інформацію, що США буцімто дозволили Україні застосовувати HIMARS для «ударів» по Росії. Стверджуючи це, пропагандисти посилаються на амбасадорку США в Україні Бріджит Брінк, яка нібито зробила відповідну заяву. 

Насправді ця інформація є фейковою. Брінк не робила такої заяви – її вигадали пропагандисти одного з російських ЗМІ, які згодом самі ж опублікували спростування. Про це повідомляють фактчекери з проєкту StopFake. Для створення фейку використали цитату Брінк за червень 2022 року — тоді США надали Україні пакет військової допомоги, який включав зокрема боєприпаси для HIMARS: «Це допоможе українським силам точніше цілитися, а також мати велику дальність. На яку саме дальність — визначатимуть українські сили». Проте ті боєприпаси могли вражати цілі на відстані до 70 км, а не 300 км, тобто про жодні удари по території Росії не йшлося. 

Поширюючи цю дезінформацію, агітпроп прагне створити картинку того, що «США й Україна — агресори, бо збираються атакувати Росію», тому вона нібито є жертвою протистояння й змушена захищатися. У такий спосіб Росія «демонізує» Україну та її союзників. Раніше ми спростовували інформацію, що ЗСУ нібито можуть застосовувати будь-яку зброю НАТО на території Росії.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join