Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Після вибуху на Рівненській АЕС нібито спалахнула пожежа з викидом радіації

Пропагандисти поширюють у соціальних мережах інформацію про те, що масовані ракетні удари по Рівненській АЕС призвели до пошкодження всіх енергоблоків та значного перевищення рівня радіації. Зокрема, розповсюджуються чутки про те, що радіаційний фон в районі АЕС нібито в багато разів перевищує допустимі норми. Однак це - фейк.

На це звернули увагу фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Зокрема, фото пожежі, яке активно поширюється в інтернеті, було зроблене під час пожежі на складі в Ташкенті в 2023 році, а не на Рівненській АЕС. Це підтвердили журналісти видання «Район.Вараш», які провели власне розслідування. Крім того, НАЕК «Енергоатом», українська компанія, що відповідає за ядерну енергетику, офіційно спростувала ці чутки. Вони підтвердили, що жодних надзвичайних ситуацій на Рівненській АЕС не сталося, і всі атомні блоки працюють у штатному режимі, без будь-якого перевищення радіаційного фону.

Розповсюдження таких фейків служить для того, щоб посіяти паніку серед населення, викликати страх і дестабілізувати ситуацію в Україні. Подібні фейки використовуються ворогом для зменшення морального духу українців, збільшення соціальної напруги і підриву довіри до офіційних джерел інформації.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join