Disclosure Які вигідні для Росії наративи присутні в інфопросторі Китаю
За результатами моніторингу у Центрі протидії дезінформації повідомляють, що в китайських медіа продовжують багато писати про підсумки саміту БРІКС у Казані. Низка видань скептично оцінюють БРІКС, наголошуючи, що деякі держави-члени не згодні з перетворенням його з геоекономічного на геополітичне об'єднання. Окрім цього, присутнє повідомлення й про те, що російсько-українська війна може викликати розбіжності всередині організації.
Також у Китаї продовжують просувати спільну з Бразилією ініціативу щодо дипломатичного врегулювання війни в Україні. Наголошується, що Пекін нібито взаємодіє з «різними зацікавленими сторонами» для сприяння дипломатичному врегулюванню. Водночас китайські журналісти майже повністю ігнорують питання участі військових КНДР у війні проти України.
У ЦПД додають, що антизахідна риторика залишається дуже поширеною в медіа Китаю. Зокрема, просувається наратив, що тривала війна в Україні привела Європу до надзвичайно складного періоду, а антиросійські санкції мають поганий вплив на енергетичний сектор та економіку країн ЄС загалом. Варто зауважити, що така риторика співзвучна російській пропаганді.
Читайте також: Що пишуть медіа Глобального Півдня про Україну