Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Disclosure Які вигідні для Росії наративи присутні в інфопросторі Китаю

За результатами моніторингу у Центрі протидії дезінформації повідомляють, що в китайських медіа продовжують багато писати про підсумки саміту БРІКС у Казані. Низка видань скептично оцінюють БРІКС, наголошуючи, що деякі держави-члени не згодні з перетворенням його з геоекономічного на геополітичне об'єднання. Окрім цього, присутнє повідомлення й про те, що російсько-українська війна може викликати розбіжності всередині організації. 

Також у Китаї продовжують просувати спільну з Бразилією ініціативу щодо дипломатичного врегулювання війни в Україні. Наголошується, що Пекін нібито взаємодіє з «різними зацікавленими сторонами» для сприяння дипломатичному врегулюванню. Водночас китайські журналісти майже повністю ігнорують питання участі військових КНДР у війні проти України. 

У ЦПД додають, що антизахідна риторика залишається дуже поширеною в медіа Китаю. Зокрема, просувається наратив, що тривала війна в Україні привела Європу до надзвичайно складного періоду, а антиросійські санкції мають поганий вплив на енергетичний сектор та економіку країн ЄС загалом. Варто зауважити, що така риторика співзвучна російській пропаганді.

Читайте також: Що пишуть медіа Глобального Півдня про Україну

Author: Віталій Михайлів,

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join