Disclosure Як користувачі тіктоку в Німеччині сприймають наративи російської пропаганди
Дослідження, проведене Інститутом Алленсбаха на замовлення Фонду Фрідріха Науманна, попереджає про вплив пропаганди на громадську думку перед виборами в Німеччині. Воно показало, що користувачі тіктоку та молодь у Німеччині є значно менш критичними щодо Росії та Китаю, ніж населення країни загалом. Про це пише Euronews.
Зокрема, вони частіше сумніваються в поширенні Росією дезінформації, вважають китайську політичну систему кращою за демократію та ставлять під сумнів західні наративи про світові події. Наприклад, 78% німців загалом вважають, що війна Росії проти України є незаконною, але серед користувачів тіктоку ця цифра знижується до 66%. Також 30% вважають, що авторитарна система Китаю є ефективнішою за західну демократію. Вплив дезінформації викликає занепокоєння через її здатність формувати політичні вподобання.
Росія активно використовує тікток як інструмент для поширення своєї пропаганди з кількох ключових причин. Тікток популярний серед молоді, яка є вразливою до емоційних і спрощених повідомлень, особливо коли інформація подається в розважальному форматі. Відповідно, короткі відео з яскравими візуальними елементами та музичним супроводом можуть легко викликати емоції, сприяючи сприйняттю маніпулятивних наративів. Алгоритми тіктоку сприяють швидкому поширенню відео, що дає змогу пропагандистським матеріалам охоплювати велику кількість користувачів за короткий час. Російські структури часто створюють численні акаунти або використовують ботів, щоб просувати дезінформацію, маскуючи її під контент користувачів. TikTok іноді не встигає оперативно реагувати на поширення фейкових новин, що дає можливість російській пропаганді досягати своєї аудиторії.