Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Громадяни Німеччини нібито виступають за примусову екстрадицію українських біженців з країни

У соцмережах російського сегменту поширюють нібито дані з інфографіки на сайті Євростату (статистичного бюро ЄС), у якій зазначено, що більшість опитаних громадян Німеччини підтримують примусову екстрадицію українських біженців. Це — неправда. 

Аналітики VoxCheck узялися за кейс і з’ясували, що  на сайті Євростату, на який посилаються пропагандисти, такої статистики просто немає. Щобільше, про таке опитування не згадували жодні німецькі медіа. Отже, це просто вигадка російських пропагандистів. Фахівці також наводять у приклад уже справжнє опитування Фонду Фрідріха Еберта, за результатами якого 62% жителів Німеччини погоджуються, що країна повинна приймати біженців з України. Дослідження проводили у вересні 2023 року. 

У такий спосіб агітпроп намагається представити українських біженців як злочинців або терористів, як культурну та економічну загрозу ЄС — для того, щоби зменшити підтримку України. Про це ми згадували у власному дослідженні.

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join