Spilnota Detector Media
Русскій фейк, іді на***!

Fake Німецькі танки відрядили в Україну раніше ніж Шольц про це заявив

У німецькомовному сегменті Facebook  та Twitter користувачі поширюють відео,  на якому видно потяг із німецькими танками Leopard. У підписах до відео стверджується, що воно було зроблено до 24 січня, коли канцлер Олаф Шольц офіційно заявив що Німеччина  надасть Україні танки. Але це неправда.

Як звертає увагу видання Correctiv, відео було зроблено у квітні 2022 року, і на ньому знятий процес повернення німецької техніки до місць постійної дислокації  після військових навчань. Користувачі, яких вводить в оману  підпис про те, що відео було зроблено до того, як федеральна влада ухвалила рішення щодо постачання танків Україну, пишуть в коментарях, що Шольц — брехун і що він нічого не вирішує, оскільки Німеччиною керує США. 

Метою поширення таких фейкових відео може бути вплив на німецьке суспільство, аби переконати його в тому, що Німеччина втрачає самостійність в ухваленні рішень та посіяти недовіру до влади. Аудиторією таких фейків можуть бути євроскептики та жителі Східної Німеччини, які традиційно виступають за зближення з Росією.

Російська пропаганда постійно намагається  використати соціальні конфлікти чи напругу в різних країнах аби посіяти хаос, розлад чи привести до влади правих популістів, яких підтримує Кремль. Німеччина — одна з найважливіших для Кремля країн,  на лояльність якої Росія покладалася десятиріччями. Після початку повномасштабного вторгнення  німецькі політики визнали, що їхня політика «примирення» з Росією, спроби зменшити санкції після анексії Криму та нарощування залежності від постачання російського газу  були помилкою. Також німецьке суспільство виступило на боці України. Але російська пропаганда продовжую інтенсивно працювати в Німеччині, завдяки соцмережам зокрема. І їхні зусилля дають результат: як свідчать дані дослідження німецького Центру моніторингу, аналізу та стратегії CeMAS, від початку війни в Німеччині суттєво збільшилася кількість людей, які вірять наративам російської пропаганди. 

NGO “Detector Media” has been working for our readers for over 20 years. In times of elections, revolutions, pandemics and war, we continue to fight for quality journalism. Our experts develop media literacy of the audience, advocate for the rights of journalists, and refute Russian disinformation.

“Detector Media” resumes the work of our Community and invites those who believe that the media should be better: more professional, truthful and transparent.

Join